Programy aktywizacyjne i projekty urzędu - Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia


Zawartość stron


Kompetentni na rynku pracy
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Priorytet VI „Rynek pracy otwarty dla wszystkich"
Działanie 6.1 „Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie"
Poddziałanie 6.1.2 „Wsparcie powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy w realizacji zadań na rzecz aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych w regionie"
Wartość projektu:
243 200 zł
Źródła finansowania:
Europejski Fundusz Społeczny (85%), Fundusz Pracy (15%)
Kwota dofinansowania:
206 720 zł (EFS), 36 480 zł (Fundusz Pracy)
Realizator:
Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia
Czas realizacji:
1 stycznia 2009 r. - 30 kwietnia 2010 r.
Cel:
Stworzenie odpowiednich warunków dla rozwoju aktywności zawodowej osób bezrobotnych w Toruniu poprzez zwiększoną efektywność i dostępność usług świadczonych w PUP dla Miasta Torunia. Dzięki zaplanowanym w projekcie działaniom polegającym na dofinansowaniu zatrudnienia pośredników pracy oraz doradców zawodowych, przeszkoleniu uczestników projektu zgodnie ze specyfiką realizowanych przez nich zadań, przeprowadzeniu kompleksowego monitoringu zawodów deficytowych i nadwyżkowych, opracowaniu poradnika zawodowego o specjalnościach i kwalifikacjach poszukiwanych na toruńskim rynku pracy oraz upowszechnieniu obu publikacji została zwiększona efektywność i dostępność usług świadczonych przez Urząd Pracy, a także utrzymano standardy zatrudnieniowe w zakresie pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego.
Grupa docelowa:
Wsparciem został objęty Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia oraz 8 pośredników pracy i 6 doradców zawodowych, którzy uczestniczyli w szkoleniach zawodowych indywidualnie dobranych do ich potrzeb.
Tematy szkoleń, w których brali udział uczestnicy projektu: „Nowoczesne metody pracy z trudnym i wymagającym klientem urzędu pracy", „Wydawanie zezwoleń na pracę dla cudzoziemców w świetle obowiązujących aktów prawnych", „Rola pośrednika pracy i doradcy zawodowego w procesie rekrutacji i selekcji pracowników", „Promocja i reklama usług pośrednictwa pracy", „Akademia psychologii obsługi klienta – elementarne warsztaty dla doradców, pośredników i liderów klubu pracy", „Realizacja Indywidualnego Planu Działania w Powiatowym Urzędzie Pracy w świetle nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia", „Bilans kompetencji i metoda sterowania ewolucją zawodową (metoda indywidualnego poradnika zawodowego)", „Umiejętności i techniki trenerskie".
Główne działania:
Jednym z zaplanowanych w projekcie działań była kontynuacja dofinansowania zatrudnienia 4 etatów pośredników pracy oraz 2 etatów doradców zawodowych. Zgodnie ze specyfiką realizowanych zadań zostało przeszkolonych 14 pracowników Urzędu Pracy. W ramach projektu przeprowadzony został monitoring zawodów deficytowych i nadwyżkowych w Toruniu za 2009 rok. Dodatkowe opracowano poradnik zawodowy zawierający informacje o specjalnościach, kwalifikacjach i poszukiwanych na toruńskim rynku pracy zawodach.
Rezultaty:
  • utrzymanie poziomu etatów pośredników pracy i doradców zawodowych zgodnie z obowiązującymi standardami usług rynku pracy w PUP;
  • podniesienie kwalifikacji zaw. oraz umiejętności pracowników PUP zajmujących się aktywizacją zawodową bezrobotnych
  • stworzenie w oparciu o przeprowadzony monitoring zawodów deficytowych i nadwyżkowych, kompleksowego badania, które pozwoli na efektywny dobór usług rynku pracy dla osób bezrobotnych zgodny z preferencjami pracodawców;
  • stworzenie Poradnika zawodowego o specjalnościach i kwalifikacjach poszukiwanych na toruńskim rynku pracy.
Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę